تبلیغات
پایگاه تخصصی کامپیوتر و تکنولوژی - کامپیوتری بر پایه پردازنده های گرافیکی که میتواند هر رمزی را بشکند!
پایگاه تخصصی کامپیوتر و تکنولوژی
COMPUTER CENTER(ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
Get our toolbar!

زبان های سایت


password cracking کامپیوتری بر پایه پردازنده های گرافیکی که میتواند هر رمزی را بشکند!

 این کامپیوتر که از ۲۵ عدد کارت گرافیکی رادئون شرکت AMD ساخته شده است میتواند در هر ثانیه ۳۵۰ میلیارد رمز مختلف حدس بزند!در عرض چند ساعت تمام رمزهای هشت حرفی تولید میشوند؛بعضی از آنها زیر شش دقیقه شکسته میشوند.

رمز انتخابی شما باید خیلی خیلی قوی باشد تا قدری این کامپیوتر را به زحمت بیاندازد!

جرمی گاسنی، مدیر عامل و موسس شرکت Strict Consulting Group، شرکتی که در حوزه شکستن رمزهای عبور فعالیت دارد،یک کلاستر کامپیوتری متشکل از ۲۵ عدد کارت گرافیکی AMD، رونمایی کرده است.این کامپیوتر در هر ثانیه میتواند ۳۵۰ میلیارد رمز مختلف  از نوع رمزهایی که در NT Lan Manager (پروتوکلی که مایکروسافت از آن در ویندوز سرور ۲۰۰۳ استفاده کرده است)استفاده میشود، حدس بزند.

به گفته گاسنی،الگوریتم هایی که در این تکنولوژی استفاده شده اند باعث شده اند که این کامپیوتر بتواند در عرض ۵ ساعت هر رمز هشت حرفی ای را بشکند؛این رمز میتواند ترکیبی از حرف،عدد و علامت باشد.

2012 12 10 image 11 کامپیوتری بر پایه پردازنده های گرافیکی که میتواند هر رمزی را بشکند!

حالا این کامپیوتر چگونه کار میکند؟این کامپیوتر پلتفرمی به نام Virtual OpenCl را اجرا میکند که به واسطه آن محیطی شبیه سازی شده برای کارتهای گرافیک ایجاد میشود که انگار آنها در حال همکاری برای پردازش در یک کامپیوتر دسکتاپ هستند.براس شکستن رمزها،گاسنی و تمیش از یک برنامه رایگان رمزشکن به نام ocl-Hashcat استفاده میکنند.

امنیت رمزها برای استفاده کننده ها،شرکت ها،و خدمات آنلاین یک چالش جدی محسوب میشود.رمزهایی که قبلا اگر نگوییم هفته ها، میتوانیم بگوییم که روزها برای شکستنشان زمان میخواست، اکنون به سادگی در عرض چند ساعت قابل هک کردن میباشد.به عبارت دیگر، بهتر است رمزهایی که انتخاب میکنید هر چه بیشتر قوی و غیرقابل دستیابی باشد.

منبع

http://www.iturl.ir/?xxطبقه بندی: PC&LAPTOP،  TECH&IT،  HARDWARE، 
TAGS: هک، هکر، گرافیک، hack، amd، amd radeon، hacker،
SEND BY MOHAMMAD REZA DIVSALAR
LAST CONTENTS
CONTENTS ARCHIVE
POLL
به نظر شما برند برتر در لپ تاپ کدام است؟

DAILY LINKS
FREE
blogskin